safiirijateräs Posted January 19, 2008 Posted January 19, 2008 hain marraskuussa sh:n paikkaa ja sain kirjeen jossa kerrottiin hakuprosessin keskeytyksestä,syytä ei mainittu.Onko tää laillista?
-VF- Posted January 19, 2008 Posted January 19, 2008 Heti ei tule mieleen syytä miksei työnantaja voisi tulla toisiin aatoksiin ja keskeyttää toimen täyttämisen. Failure is always an option
dino Posted January 19, 2008 Posted January 19, 2008 Heti ei tule mieleen syytä miksei työnantaja voisi tulla toisiin aatoksiin ja keskeyttää toimen täyttämisen. Työnantajalle mieleisien hakijoiden puute...? Kyllä kai tuo laillista on; eihän työnantajalla ole velvoitteita hakijoita kohtaan ennen kuin työsopimus on allekirjoitettu.
Sini Posted January 20, 2008 Posted January 20, 2008 Marraskuun hakuprosessit keskeytettiin aika monessa paikassa tehyn hakukiellon vuoksi. "Tietä käyden tien on vanki/ vapaa on vain umpihanki." - A. Hellaakoski -
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.