Jump to content
MAINOS

Työturvallisuus ja hoitajien taukotilat


Suvianneli

Recommended Posts

Eikö ole työnantajan velvollisuus hoitaa vaaralliset työolosuhteet? Sähköiskun vaara ja asukkaat väkivaltaisia, sähköt ei toimi osassa talossa ja hissit jumii. Kenelle ilmoitetaan jos työnantaja ei reagoi? 

Toinen on ettei meillä ole kerroksilla vessoja henkilökunnalle vaan mennään monta kerrosta alaspäin. Meillä ei ole tauko tiloja henkilökunnalle ja rapsatkin pitäisi antaa yleisissä tiloissa. Ainut oma aika tulee kun meet pukukoppiin istuu. 

Link to comment
Share on other sites

MAINOS

Jos työnantaja on noin surkea harkitsisin vakaasti toista työpaikkaa. 

Paras keino jolla asiat korjaantuu todella nopeasti on se, että kaikki siis joka ikinen hoitaja ilmoittaa irtisanovansa itsensä ellei olosuhteet muutu. Toivottavasti työpaikallasi hoitajat ovat yhteishenkisiä eikä porukassa ole luopioita niin kuin yleensä. 

 

  • Tykkää 2
Link to comment
Share on other sites

Niinkuin edellä jo todettiin, alalle ei tule koskaan muutosta, jos hoitajat nöyrtyvät kaikkeen pompotukseen.  Itse en olisi sekuntiakaan kyseisessä paikassa töissä. Mikä siinä suun avaamisessa on niin vaikeata? Työnantajan pelko? Töitä riittää alalla. Ei tarvitse olla kyykytettävänä mielivaltaisten  firmojen ikeen alla. 

  • Tykkää 3
Link to comment
Share on other sites

14.6.2022 klo 07.15, Suvianneli kirjoitti:

Meillä ei ole tauko tiloja henkilökunnalle ja rapsatkin pitäisi antaa yleisissä tiloissa. Ainut oma aika tulee kun meet pukukoppiin istuu. 

Rapsat. Ei yleisissä tiloissa, ei koskaan. Taukotila tulee olla. Taidat olla pienen paikan pienessä yksityisessä yrityksessä jos noin huonosti ovat asiat.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Entä seksi ja paneskelu yhteisissä taukotiloissa, onko teidän mielestä asiallista?

Osa henkilökunnasta kokee häiritsevänä, mutta pomo vähättelee.

Link to comment
Share on other sites

4 tuntia sitten, Katja86 kirjoitti:

Entä seksi ja paneskelu yhteisissä taukotiloissa, onko teidän mielestä asiallista?

Osa henkilökunnasta kokee häiritsevänä, mutta pomo vähättelee.

WHAT?

Ja kukaa näitä seksuaalitarpeitaan tyydyttää taukotiloissa? Henkilökunta? Jos näin, lähtisin tästä työpaikasta ennen työvuoron loppua. 

Link to comment
Share on other sites

MAINOS

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...