Jump to content

Recommended Posts

Posted

Hei kollegat!

Kaipaan kokemuksia muualta Suomesta. Maksetaanko teille tai oletteko kuulleet jossakin maksettavan sairaanhoitajalle ns toimenpidepalkkiota, kun otetaan poliisille alkoveriä? Aikanaan yhdessä harkkapaikassa hoitajille maksettiin, mutta nykyinen oma työnantaja kitsastelee.

Kerro myös missä työskentelet.

MAINOS
Posted

Jos lääkäri ottaa, saa tmp:n ja jos hoitaja ottaa, ei tipu mitään extraa. Phsotey tai mikä lie Päijät-Sote nykyisin kyseessä. 

Posted

Aikonaan syrjäisen pikkukylän tk:ssa työskennellessä näitä otettiin millon kukanenki kerkesi. Virka-aikana labrahoitaja tai näytteenoton lähihoitaja. Virka-ajan ulkopuolella sitten vuodeosaston lähihoitaja tai sairaanhoitaja. Poliisilta putket, veret putkeen ja sillä selvä. Ei koskaan puhuttukkaan että tästä jotain palkkiota saisi.

MAINOS

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...