Jump to content

Kirurginen sairaala työpaikkana?


Recommended Posts

Posted

Tarkemmin osasto 5. Millaisia kokemuksia?

Muut kirran osastot?

*Erehtyminen on inhimillistä, toisten syyttely politiikkaa*

*Mielummin kahdeksan tuntia koulussa kuin kokonaan ilman unta*

MAINOS
Posted

Tarkemmin osasto 5. Millaisia kokemuksia?

Muut kirran osastot?

puhu sujuvaa ruotsia ylihoitajalle,niin saat heti viran/toimen.

"to ride,shoot straight and speak the truth"

Posted

Suosittelen lämpimästi Kirraa työpaikkana. Sairaalarakennus 120 vuotta vanha ja miljöö sen mukainen. Sairaalassa ei ole päivystystä, mikä antaa hoitotyölle siellä ihan oman suolansa - vähemmän häröilijöitä ja potilasliikenne hallittua. Henkilökunnan vaihtuvuus on ollut aika vähäistä toistaiseksi, tosin dialyysiyksiköillä kai aika haasteellinen tilanne ollut pidemmän ajan.

Ruotsinkielisyys on pelkkää urbaania legendaa. Esim. elinsiirto-osastot hoitavat koko Suomen alueelta potilaita, että kaikkia murteita kuulee.

Omat kokemukseni Kirran lisäksi mm. Meilahti ja Töölö. Jos näistä kolmesta pitää valita joku, niin Kirra kiilaa ykköseksi. Kokemukset ylihoitajista ja osastonhoitajista mulla ainakin Kirran osalta ihan myönteiset, ammattitaitoista johtamista asialinjalla. Esim. Meikussa sillä rintamalla tuntui kaikki olevan sekaisin  *pyhimys*

  • 2 weeks later...
Posted

No se on aina plussaa jos ossoo Suomee ja Savvoo hilijoo ja kovvoo :)

Kirran rakennus vaikuttaa hieman sokkeloiselta ensisilmäyksellä mutta ei mahdottomalta. Katsotaan miten tässä käy, jos tästä ura urkenee. :)

*Erehtyminen on inhimillistä, toisten syyttely politiikkaa*

*Mielummin kahdeksan tuntia koulussa kuin kokonaan ilman unta*

MAINOS

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...