sh jemi Posted October 28, 2007 Posted October 28, 2007 Missähän vaiheessa nämä nyt kerättävät nimet menevät työnantajan tietoon? Tarkotan että osastonhoitajat saa listan tyyliin: maija mehiläinen ja puppe koira ovat irtisanoutuneiden joukossa. Kerran luulin notta olin vääräs mutta sitten huomasinkin notta erehryyn.
kemmuru Posted October 28, 2007 Posted October 28, 2007 Meillä ne nimet menivät viime viikon loppupuolella oh:lle, sillä listat 20.11 eteenpäin ovat pelkkää ....... "Minä suojelen sinua kaikelta, mitä ikinä keksitkin pelätä. Ei ole sellaista pimeää, jota minun hento käteni ei torjuisi." -Ultra Bra-
joeliina Posted October 28, 2007 Posted October 28, 2007 Käsitin, että NYT kerättävät nimet. En tiedä, eikä listaa kerännyt henkilökään osannut kysymykseeni vastata muutoin kuin "käytetään tarvittaessa". Siihen asti listat säilytetään Tehyn arkistossa ja varsinaisia nimiä työnantaja ei saa tietoon ennen kuin lista virallisesti luovutetaan (=irtisanomisaika alkaa). Korjatkaa, jos joku tietää paremmin?
kemmuru Posted October 28, 2007 Posted October 28, 2007 Sorry, huolimattomasti luettu viesti. Ymmärsin väärin alkuperäisen kirjoittajan lauseet. "Minä suojelen sinua kaikelta, mitä ikinä keksitkin pelätä. Ei ole sellaista pimeää, jota minun hento käteni ei torjuisi." -Ultra Bra-
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.