Jump to content
MAINOS

Bush ei halua kohentaa lasten terveydenhuoltoa


OldOne

Recommended Posts

Posted

Yhdysvaltain presidentti George W. Bush kumosi keskiviikkona odotetusti veto-oikeudellaan lain, joka olisi laajentanut lasten terveydenhuolto-ohjelmaa. Bushin mielestä terveydenhuolto-ohjelman laajentaminen olisi tarkoittanut siirtymistä kohti valtiollista terveydenhuoltoa, mitä hän ei hyväksy. Asiasta kertoo Iltalehti.

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200710036674588_ul.shtml

MAINOS
Posted

Osaiskohan joku kertoo tyhmälle että mikähän siinä valtiollisessa terveydenhuollossa nyt niin hirveetä olisi jos herra Bush ei sitä kerran hyväksy? Onko se jossain vaiheessa esittänyt kantansa tän asian suhteen? Jos  vaikka onnistuis edes vähän ymmärtämään sen miehen ajatusmaailmaa...v**** jenkit

Posted

Markkinavoimat jylläävät ja terveydenhuolto romahtaa...

700 miljardia Irakin öljysotaan, muttei 35 miljardia dollaria köyhien lasten hyvinvointiin.

Se on onneksi tässä maailmassa varmaa ettei veden, paskan ja sairaiden tulo lopu koskaan  :D

Posted

Osaiskohan joku kertoo tyhmälle että mikähän siinä valtiollisessa terveydenhuollossa nyt niin hirveetä olisi jos herra Bush ei sitä kerran hyväksy?

No täällä toinen tyhmä arvailee :P. Iso raha jyllää yksityisissä sairaaloissa, jotka myös kytköksissä esim. tutkimustyöhön>lääketeollisuuteen>osakkeet>pääomasijoittajat>pörssi, jne...

Kaikenlainen instituutioiden valtioistaminen muistuttaa Bushin mielestä kommunismia, joka on luonnollisesti saatanasta, jota taas urakalla karkoitetaan Valkoisen talon joka aamuisilla rukousaamiaisilla.

Eihän köyhät lapset tuota mitään, etenkään öljyä, miksi niihin siis mitään satsasta?

-tule turma tuonen tietä, pikku reppu selässä, pikku kirves kontissa. Napsauta sillä ohtaan, justiinsa nokan kohtaan-

Posted

Ja jotkut ihmiset vielä ovat ehdottomasti kuolemantuomiota vastaan. Tuon antisankarin kohdalla olisi pitänyt taivuttaa montaa muutakin eettisesti arvelluttavaa lakia.Vitun jenkit.

"Say goodbye to the sorrow, and hello to tomorrow"

Posted

Toivon totisesti, että oikeus vielä voittaa ja pahat palkitaan! Kiehun täällä taas lukiessani tuota Georgin päätöstä.

Miten se apin..ihminen voi kaikessa toimia niin järjettömän epäeettisesti. Sitä ei pieni ihminen täällä Suomenmaassa ymmärrä, ei ollenkaan..

MAINOS

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...