psyhoi Posted January 1, 2007 Posted January 1, 2007 Olisiko kenelläkään kokemuksia työn vaativuuden arvioimisesta osastotasolla? Meillä edellisestä arvioimisesta on kulunut reilu neljä vuotta ja tuona aikana osaston profiili on muuttunut sen verran, että meidän hoitohenkilökunnan mielestä olisi perusteluita lisä liksalle. Alkuvuodesta pitäisi pähkäillä uutta arviointia. Kaikki neuvot ja kommentit ovat tarpeen.
Guest Unicornu Posted January 1, 2007 Posted January 1, 2007 Riippuu siitä, että missä osastolla sinä oot töissä ja millaisia asukkaita siellä on. Mitä teidän työnkuvaanne kuuluu?
JKKK Posted January 2, 2007 Posted January 2, 2007 No neuvoista en tiedä, mutta meillä täs noin vuosi takaperin arvioitiin. Ensin osastoilla (psyk.puolella siis) jokainen ammatiryhmä, esim. sairaanhoitajat ja mielurit, teki työnkuvaukset yhdessä. Sit jokainen kävi paprun läpi ja arvioi omaa työtänsä sen perusteella. Sen jälkeen se käytiin keh.keskustelussa oh:n kanssa läpi. Joillekin harvoille tuo ruljanssi poiki pienen henkilökohtaisen lisän. Anna hevosen murehtia. Sillä on isompi pää.
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.