Jump to content
 

Arkistoitu

Tämä aihe on arkistoitu, siihen ei voi enää vastata.

OldOne

Potenssilääkkeet aiheuttavat sokeutumista?

Recommended Posts

OldOne

Yhdysvaltalainen lääkemarkkinavirasto on saanut käsiinsä raportteja jonka mukaan Viagra olisi aiheuttanut sokeutumista tai muita näkövammoja. Samansuuntaisia raportteja on kuultu myös kilpailevasta Cialis-erektiolääkkeestä ja Levitrasta. Asiasta raportoi CBS ja BBC news.

Lue lisää:

http://www.cbsnews.com/stories/2005/05/26/eveningnews/main698124.shtml

http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/4587191.stm

Lääkevalmistaja Pfizer painottaa, ettei lääkeaineen ja sokeutumisien yhteyttä ole voitu todistaa, kertoo newindpress.com

Jaa tämä kirjoitus


Suora linkki
Jaa toisille sivustoille
Pernasoppa

Eihän se suoraan lääkkeen vika ole, vaan sen toiminnan mihin sitä käytetään...

Jaa tämä kirjoitus


Suora linkki
Jaa toisille sivustoille
OldOne

Näitä tapauksia on raportoitu 20-50 (lähteestä riippuen) ja lääkkeen käyttäjiä on 23 miljoonaa, joten mistään yleisestä sivuvaikutuksesta ei voi puhua ::) Eli about 1/1000000.

Jaa tämä kirjoitus


Suora linkki
Jaa toisille sivustoille
OldOne

Ööh, miten niin?

Jimmy Grant is now spending retirement in a way he never imagined: living with his 83-year-old mother, suing Pfizer, and sorry he ever tried Viagra.

Jaa tämä kirjoitus


Suora linkki
Jaa toisille sivustoille
Vieras: herne

Kuinka Hoitajat.Net:in saa pistekirjoituksena? ::)

Jaa tämä kirjoitus


Suora linkki
Jaa toisille sivustoille
Maailman vahvin tyttö

Tuli vaan mieleen, että voisko tämä liittyä jotenkin siihen vanhaan varoitukseen että itsesaastutus eli onanointi vie näön?

Jaa tämä kirjoitus


Suora linkki
Jaa toisille sivustoille
Jaakko79

Tuli vaan mieleen, että voisko tämä liittyä jotenkin siihen vanhaan varoitukseen että itsesaastutus eli onanointi vie näön?

Ja karvat kasvaa kätteen.  ::)

Jaa tämä kirjoitus


Suora linkki
Jaa toisille sivustoille

×