Guest Ninnuli Posted September 7, 2004 Posted September 7, 2004 Eka kertaa näillä sivuilla, ja heti rekisterissä:D Ja olenko ainoa lajiani (tuskin), kun työskentelen leikkausyksikössä lähihoitajana?? Toimenkuvani on kirjava, ja alati kehittyvä. Peräänkuulutankin muita kaltaisiani. Vai onko perushoitajat vain erikoissairaanhoitajien ja lääkintävaksien kanssa leikkausyksiköiden työvoimana??
Jio Posted September 7, 2004 Posted September 7, 2004 Vai onko perushoitajat vain erikoissairaanhoitajien ja lääkintävaksien kanssa leikkausyksiköiden työvoimana?? -Ööh.. Minä heidän siellä sitten tulisi olla? My brain is stuck from shooting glue I'm not sorry for the things I do Carbona not glue
Teemu Posted September 7, 2004 Posted September 7, 2004 Eka kertaa näillä sivuilla, ja heti rekisterissä;D Ja olenko ainoa lajiani (tuskin), kun työskentelen leikkausyksikössä lähihoitajana?? Toimenkuvani on kirjava, ja alati kehittyvä. Peräänkuulutankin muita kaltaisiani. Vai onko perushoitajat vain erikoissairaanhoitajien ja lääkintävaksien kanssa leikkausyksiköiden työvoimana?? http://www.hoitajat.net/foorumi/index.php?topic=1831.0 Luithan tämän ketjun? tai sitten tämän: http://www.hoitajat.net/foorumi/index.php?topic=1185.0 Ja lisää seuraavassa www.sehl.fi ensihoitaja-lehdessä. Kiitos.
holo Posted September 8, 2004 Posted September 8, 2004 Et ole suinkaan ainoa, vaikkakin minun henkilökortissani lukeekin lääkintävahtimestari (tiedän, nimikesuojattu, mutta kun se on tämänhetkinen tehtäväni...). Itse olen koulutukseltani lähihoitaja, ensihoidon suuntaavan käynyt sellainen. Vaihdoin tuossa työpaikkaa juuri, mutta hommat eivät sinällään muuttuneet, koska tavallaan siirryin talon sisällä. Mutta joo, onhan meitä, kun lääkintävaksit alkavat pikkuhiljaa siirtyä 40+ ikäluokkiin, jolloin paikkoja avautuu vähän väliä. Ja niinhän se on, ettei oikein korvaavaa työvoimaa ole, paitsi ne muutamat lähihoitajat, joilla on riittävä koulutus ja mielenkiinto. God save the king - cause no-one else will! - Black Adder
Recommended Posts
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Sign In Now