Jump to content
MAINOS
  • Vuoden lastenhoitaja - ”Jokaisella lapsella pitäisi olla yksi Aija elämässään!”


    Hoitajat.net
     Share

    Aijan aitous, positiivisuus ja suuri sydän innostaa kaikkia hänen kanssaan työskenteleviä.

    Suomen Lastenhoitoalan Liitto SLaL ry palkitsi Vuoden lastenhoitaja -palkinnolla hämeenlinnalaisen  lastenhoitajan, perhetyöntekijä Aija Norokallion. Norokallio työskentelee Vanajan naisten avovankilan perheosastolla, taustalla on yli 20 vuoden ura Hämeenlinnan kaupungin päiväkodeissa. 

    - Tärkeintä on tukea vankilassa olevien äitien ja heidän lastensa välistä vuorovaikutusta ja hyvää arkea. Äideillä on vastuu omasta lapsestaan ja työntekijät kunnioittavat heidän vanhemmuuttaan, kertoo Norokallio työstään.

    Aija Norokallio on innokas kehittämään työtään ja aktiivinen yhdistystoimija, kertoo Suomen Lastenhoitoalan Liitto perusteluissaan.

    Vuoden lastenhoitaja palkinnon saaja on alan ammattilainen, joka tekee ansiokasta työtä lasten, perheiden ja lastenhoitoalan puolesta, tuoden ansiokkaasti esiin lastenhoitajan osaamista ja ammattitaitoa. Palkinto jaettiin Lapsimessujen yhteydessä Helsingin Messukeskuksessa kymmenennen kerran. 

     Share

    MAINOS

    User Feedback

    Recommended Comments

    There are no comments to display.



    Create an account or sign in to comment

    You need to be a member in order to leave a comment

    Create an account

    Sign up for a new account in our community. It's easy!

    Register a new account

    Sign in

    Already have an account? Sign in here.

    Sign In Now

×
×
  • Create New...