Jump to content

Kaunis ele ensihoitajalta: leikkasi kuljetuksen jälkeen potilaan hiukset


Kuva: Helsingin Seudun Sairaankuljetus Oy

Kiireettömässä sairaankuljetuksessa on toisinaan asiakkaita, jotka käyvät rankkoja hoitoja läpi monta kertaa viikossa. Hoitoihin lähtö ei aina ole kovin mukavaa. Nyt asiakkaalta tuli hieman poikkeuksellinen pyyntö, hän toivoi ennen matkalle lähtöä lähtöä hiusten leikkuuta. Outi lupasi, että kotiin palatessa leikataan hiukset.

- Onneksi meillä ei aina ole niin kiire, että ehditään pieniä toiveitakin toteuttaa, kerrotaan sairaankuljetusyrityksen Facebook-päivityksessä.

 

MAINOS

User Feedback

Recommended Comments

Talitintti

Posted

Hienoa! Minäkin olen leikannut sisätautiosastolla erikoissairaanhoidossa miehen hiukset. Ensin perusteellinen pesu, sitten parranajo ja hiusten leikkaus. Mies oli elänyt metsässä vuosia. Jaffalla sain houkuteltua nämä hygieniatoimet.

  • Tykkää 3
Guest Hssk

Posted

Hieno juttu kyllä! Kyseinen firma on tosin itse ilmoittanut asiasta medialle huomiotarkoituksessa.

 

ko. Firmalla on aika häijyä toiminta. Oliko viime vuoden puolella kun toimitusjohtaja kirjoitutti lehteen artikkelin, että ambulanssilla voi kulkea vaikka kaupungille taksin sijaan? Heh..



Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

×
×
  • Create New...